V našem okolí

Nový Vojířov a jeho okolí nabízí úžasné podmínky pro pěší, cyklo a koňskou turistiku. Značené turistické cesty vedou převážně lesem a loukami. Nový Vojířov protíná několik značených cyklotras, které lze propojovat a vytvářet tak různě náročné okruhy. Přes Novou Bystřici vede i známá dálková cyklistická trasa "Greenway Praha - Vídeň".

Nová Bystřice

V blízkosti Nového Vojířova se nachází město Nová Bystřice. Najdete zde tyto zajímavé památky - kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Petra a Pavla, morový sloup se sochou Nejsvětější trojice, kámen republiky, kašnu se sochou sv. Lukáše, zámek a zbytky hradeb.

Milovníky silných aut potěší návštěva Muzea Veteránů specializující se na americké vozy.

Web - muzeumveteranu.cz

Golfresort Monachus

Tento golfový areál byl zařazen mezi Top 10 nejlepších areálů v ČR. Nabízí mistrovské 18ti jamkové golfové hřiště Mnich. Zde se pořádají republikové i mezinárodní profesionální turnaje. Patří k nejvyhledávanějším golfovým hřištím u nás. Dále veřejné 9ti jamkové golfové hřiště Nová Bystřice, které bylo prvním veřejným golfovým hřištěm v České republice. Je velmi vhodné zejména pro začínající golfisty.

Web - www.golfmonachus.cz

Hrad Lanštejn

Po modré turistické značce dojdete z Nové Bystřice přes obec Klášter až k hradu Landštejn. Krásné románské pevnosti v srdci České Kanady.

Nedaleko Landštejna najdete také lanový park a in-line dráhu.

Web - www.hrad-landstejn.cz

Keramika Maříž

Maříž se proslavila především ručně dělanou originální keramikou od akademického malíře a skláře Kryštofa Trubáčka. V Maříži si můžete vyrobit vlasní keramiku a z dovolené si tak odvézt vlastnoručně vyrobenou, funkční a unikátní vzpomínku.

Web - www.keramika-mariz.cz

Senotín

V okolí vesničky Senotín vede 1 km dlouhá Naučná stezka, která vás seznámí s historií, přírodními, ale i technickými zajímavostmi České Kanady. Trasa stezky začíná u zastávky úzkokolejné železnice „Senotín“, má 8 zastavení a končí na návsi v Senotíně.